Mateřská škola Sokoleč je samostatným právním subjektem od roku 2017. Jedná se o dvoutřídní mateřskou školu, která sídlí v nové budově obecního domu postaveného v roce 2020. V budově se zároveň nalézá i obecní úřad, pošta a knihovna.

6:15 – 16:15

Interiér je vybaven novým nábytkem, jehož prostory dětem nabízejí dostatek soukromí k individuálním činnostem, ale i prostor pro skupinové činnosti. Hračky a pomůcky jsou umístěny tak, aby si je děti mohly samostatně brát.

6:15 –  8:30

Příchod dětí do mateřské školy, předávání dětí pedagogickým pracovnicím do třídy, volně spontánní zájmové aktivity, denní cvičení

8:45 – 9:00

Hygiena, svačina

9:00 – 9:45

Volné činnosti a aktivity dětí řízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry a zájmovou činnost, práce s integrovanými dětmi, řízené aktivity, příprava na pobyt dětí venku

9:45 – 11:45

Převlékání, pobyt venku

11:45 – 12:30

Hygiena, oběd, příprava na odpočinek

12:30 – 13:45

Spánek a odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku

14:00 – 16:15

Odpolední svačina.

Volné činnosti a aktivity dětí řízené pedagogickými pracovníky

zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí, v případě pěkného počasí mohou probíhat na zahradě mateřské školy

Kapacita 24 dětí.

Velmi prostorná třída, vhodná pro pohybové aktivity, při kterých je možné využívat žebřiny a velkou nabídku pomůcek pro tělesnou výchovu. Ve třídě je vyvýšené patro, které nabízí dětem prostor pro soukromí a individuální hry.

Ve třídě se nachází MagicBox (interaktivní tabule), která je využívána při výuce, elektrické piano a funkční dětská kuchyňka s tekoucí vodou.

Kapacita 24 dětí.

Menší třída ideální pro skupinové i individuální hry a výtvarné činnosti. Ke třídě je připojena výdejna jídla s výdejním okénkem, které napomáhá rozvíjet samostatnost a sebeobsluhu dětí. Ve třídě je vyvýšené patro, které nabízí dětem možnost odpočinku a relaxace.

Ve třídě se nachází televize s interaktivním rámečkem, piano a funkční dětská kuchyňka ideální pro experimenty.