Novinky

Rozloučení se školkou

Milí rodiče,

na konci každého školního roku přichází čas bilancování. Pro mě je ale letošní rok výjimečný ještě z jednoho důvodu – nastal čas, abych se s Vámi jako ředitelka Mateřské školy Sokoleč na nějakou dobu rozloučila. Odcházím na mateřskou a následně rodičovskou dovolenou.

Bylo mi obrovskou ctí být součástí naší školky a společně s úžasným týmem vytvářet místo, kam děti chodí rády, cítí se bezpečně a mohou se rozvíjet. Společně jsme zažili spoustu krásných okamžiků, překonali nejednu výzvu a posunuli naši školku zase o kus dál. Za to všechno Vám patří moje upřímné poděkování. Děkuji za Vaši důvěru, podporu, otevřenou komunikaci i za to, že jsme společně tvořili příjemnou atmosféru nejen pro děti, ale i pro celý kolektiv. Ráda bych Vás ale zároveň ujistila, že školka zůstává ve velmi dobrých rukou.

Po dobu mé mateřské a rodičovské dovolené mě ve vedení Mateřské školy Sokoleč zastoupí Jana Kosinová. Na ni se prosím obracejte se všemi dotazy a záležitostmi týkajícími se chodu školy. Já budu i nadále oporou našemu kolektivu a v případě potřeby budu děvčatům k dispozici, ale vedení školy bude po tuto dobu plně v rukou Jany.

V Oranžové třídě – Sluníčkách – mě jako paní učitelku zastoupí skvělá místní učitelka Andrea Dymešová, kterou již mnozí z Vás znají. V minulém školním roce u nás působila na částečný úvazek, od září nastupuje na plný úvazek a společně s Janou vytvoří sehraný tým. I nadále bude součástí třídy také asistentka Radka Keilová.

Ve Zelené třídě – Stonožkách – zůstává vše při starém. O děti se budou i nadále starat Adéla Čápová a Petra Šenderová. Nově zde bude působit také asistent pedagoga, jehož obsazení ještě řešíme.

Máme také velkou radost, že počítáme s postupným návratem Petry Kurucové, která se pomalu zapojuje zpět do života naší školky. Jakmile jí to její zdravotní stav dovolí, rádi ji opět přivítáme alespoň na částečný úvazek.

Školka se stále posouvá dál

I když budu nějaký čas mimo každodenní dění, mám velkou radost, že naše školka nepřestává hledat nové cesty, jak dětem nabídnout co nejkvalitnější vzdělávání.

Hned během letních prázdnin čeká paní učitelky Janu Kosinovou, Petru Šenderovou a Adélu Čápovou intenzivní týdenní vzdělávání v programu Začít spolu. Jedná se o celotýdenní akreditované školení zaměřené na moderní přístup k předškolnímu vzdělávání, který podporuje samostatnost dětí, jejich přirozenou zvídavost, spolupráci, respektující komunikaci a učení prostřednictvím vlastní zkušenosti. Věřím, že nové poznatky budou pro naši školku velkým přínosem a děti z nich budou dlouhodobě profitovat.

Další novinkou, kterou připravujeme od příštího školního roku, je zavedení diagnostického systému iSophi. Jedná se o moderní a velmi propracovaný nástroj pro sledování vývoje dítěte napříč všemi oblastmi jeho rozvoje. Díky němu budou učitelky ještě lépe plánovat individuální podporu každého dítěte podle jeho potřeb.

Velkým přínosem je i pro Vás, rodiče. Vývoj dítěte je v systému přehledně a srozumitelně zobrazen, takže můžete snadno sledovat jeho pokroky a získat ucelený přehled o tom, jak se rozvíjí v jednotlivých oblastech. Jedná se o velmi kvalitní profesionální nástroj, do kterého jsme se rozhodli investovat nemalé finanční prostředky, protože věříme, že kvalitní diagnostika je důležitou součástí kvalitního vzdělávání.

Víme také, že zejména v posledních letech bývají letní měsíce ve školce opravdu horké. Proto v současné době jednáme se zřizovatelem o možnostech instalace klimatizace do budovy mateřské školy. Budeme moc rádi, pokud se tento projekt podaří uskutečnit a dětem i zaměstnancům tak zpříjemnit pobyt ve školce během letních měsíců.

Organizační informace

Protože jsou měsíce květen a červen tradičně plné různých akcí, výletů, besídek a loučení s předškoláky, rozhodli jsme se letos netradičně vynechat závěrečnou třídní schůzku. Nechceme Vás na konci školního roku dále zatěžovat, a proto Vám všechny důležité informace posíláme touto cestou.

Fotografie

Během příštího týdne budeme rozdávat fotografie dětem, které ještě docházejí do školky. Dětem, které už školku nenavštěvují, fotografie doručíme do poštovní schránky. Stejně jako každý rok jsou fotografie zdarma. Každé dítě obdrží třídní fotografii i společnou celoškolkovou fotografii.

Vyúčtování kulturních akcí

Ke konci tohoto měsíce proběhne vyúčtování kulturních akcí. Dětem, které naši školku opouštějí, zašleme výsledné vyúčtování. Případný přeplatek Vám vrátíme na účet, v případě nedoplatku obdržíte informace o způsobu úhrady. Rodinám dětí, které budou naši školku navštěvovat i v příštím školním roce, bude k výslednému zůstatku připočtena záloha 1 000 Kč na kulturní akce pro školní rok 2026/2027.

Školné

Zastupitelstvo obce Sokoleč dne 24. 6. 2026 stanovilo výši školného pro školní rok 2026/2027 na 1 000 Kč měsíčně. Děti, které plní povinné předškolní vzdělávání, školné nehradí. Ostatní rodiče prosíme o nastavení trvalého příkazu tak, aby byla platba připsána nejpozději do 15. dne v měsíci. Platby začínají od září 2026.

Pozor! Během hlavních prázdnin se školné neplatí. Pokud máte trvalý příkaz nastavený již z letošního roku, nezapomeňte si jej přes léto zrušit nebo upravit.

Dětská skupina

Současně finišujeme přípravy na otevření naší dětské skupiny a máme z toho velkou radost. V tuto chvíli máme ještě několik volných míst. Pokud tedy hledáte péči pro mladšího sourozence nebo víte o někom, komu by tato služba mohla pomoci, budeme rádi, když se nám ozve. Věříme, že i dětská skupina bude příjemným místem pro ty nejmenší.

Děkuji Vám za všechny společné roky, za důvěru, kterou jste mi dávali, i za to, že jsme společně mohli budovat školku, na kterou můžeme být právem pyšní. Bude se mi po Vás, po dětech i po každodenním ruchu ve školce opravdu stýskat. Věřím ale, že to není loučení navždy. Sokoleč není velká a jsem si jistá, že se budeme dál potkávat na akcích, ve školce i jen tak. Přeji Vám krásné, pohodové léto plné společných zážitků. Budoucím školákům přeji, aby se jim ve škole dařilo a aby si novou životní etapu užili se stejnou radostí, s jakou prožívali školku. Dětem, které u nás zůstávají, přeji spoustu nových kamarádů, krásných zážitků a radosti z objevování.

Ať se Vám všem daří, opatrujte sebe i své děti. Děkuji za všechno a budu se těšit na naše další setkání. S úctou a velkým poděkováním

Petra Boumová
ředitelka Mateřské školy Sokoleč

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *